Z dlouholeté zkušenosti doporučujeme zvolit jednotnou výtvarnou akci pro celou školu. Důvodem je zjednodušit organizaci ve škole a objednávání materiálu.

Novinka: Výtvarná akce MALOVÁNÍ NA "GEKONKY"

Tím nemyslíme ta zvířátka, která lezou po zdi :-). GEKONKY je značka textilních samolepek, které mají unikátní vlastnosti: Můžete je nalepit na zeď, okno, dveře, nábytek, do sešitu či do knížky. Výborně drží, ale současně je možné je snadno odlepit a přelepit na jiné místo, aniž by poškodily nebo zašpinily povrch. Arch se samolepkami si děti pomalují podle své představy.

gekonky
Školy Školky Věk
ano ano 3+

Máme spoustu různých motivů a vybírat můžete ze dvou velikostí:

Cena: Velikost L - 26x28 cm
Pro tuto velikost děti použijí barvy na hedvábí.
120,-
Velikost M - 13x14 cm
Maluje se profesionálními barvami v podobě pastelek. Ty se rozmývají štětcem a vodou, vytváří se díky tomu sitější a světlejší odstíny podle potřeby.
60,-

Malování na textilní brože/placky

Ozdoba na oblečení, tašky, nebo super dárek

broze
Školy Školky Věk
ano ano 3+

Jak objednat?
Můžete zvolit brož/placku bez potisku - děti si namalují svůj originální obrázek podle své fantazie.
Nebo mohou malovat na již předtištěnou brož/placku - děti si obrázek vybarvují jako omalovánky. Prohlédněte si přehled motivů.

Cena: srdce - 56x56mm 70,-
ovál - 79x45mm
kolečko - 56mm

Upozornění - není nutné konkrétní potisky objednávat dopředu, budete mít s objednávkou méně práce. Stačí nahlásit, zda chcete s potiskem nebo bez potisku, a počet kusů.

Popis: Brož/placka je potažena bavlněným plátnem. Maluje se profesionálními barvami v podobě pastelek. Ty se rozmývají štětcem a vodou a díky tomu se dá s barvou pěkně pracovat, vytvářet sitější i světlejší odstín. Zezadu má brož zapínání na špendlík.
Můžete si objednat brož/placku s potiskem, nebo bez potisku. Vyberte si z přehledu motivů


Malování nažehlovacích obrázků

K dozdobení vašich tašek, peněženek, triček, mikin... ale i notýsků či bločků, nebo jako záplatu na zakrytí děr, fleků a flíčků.

nazehlovacka
Školy Školky Věk
ano ano 3+
Cena: různé tvary - zvířátka, květy i věci 80,-

Upozornění - není možné roztřihat panel obrázků a dělit jej mezi více dětí. Jeden panel obrázků na jedno dítě.

Popis: bavlněný materiál - nažehlovací obrázky cca 19x14cm s různými motivy. Na jednom panelu je cca 6 obrázků.
Děti vybarvují jednotlivé obrázky jako omalovánky pomocí profesionálních barev ve formě pastelek. Obrázky jsou určené pro nažehlení na bavlněný materiál. Děti dostanou návod k použití a údržbě.
Používáme barvy na textil s certifikací OEKO-Tex STANDARD 100 pro oděvy přicházející přímo do styku s pokožkou. Barvy jsou důkladně tepelně fixovány.


Malování a výroba dekorativních květů, sponek do vlasů, prstýnků, broží

Nádherný a praktický dárek pro malé slečny, ale také maminky a blízké.

kytičky
Školy Školky Věk
ano ano 3+
Cena: kvítek, brož nebo sponka do vlasů 80,-

Popis: Děti pracují s hedvábnou hmotou „silk foam“ Novinka na trhu!
Jedná se o jemný, měkký a lehký materiál, který se tvaruje teplem rukou Vašich dětí!
Kvítečka už jsou dopředu připravena v balíčcích, kde mají vše připravené k malování a výrobě. Používají se akrylové barvy. Je možné malovat i dva výrobky v hodině. Před koncem hodiny dolepíme kvítečka na brož nebo sponku. Odnášejí si hotový výrobek. MŠ - malujeme s dětmi jednodušší techniku, krásně to zvládnou.


Malování na dřevěné brože

drevo
Školy Školky Věk
3+
Cena: různé tvary - zvířátka, květy i věci 60,-

Při hodině si děti budou moci vybrat z mnoha tvarů (přehled najdete zde) - není tedy nutné konkrétní tvary objednávat dopředu a budete mít tak s objednávkou daleko méně práce.

Jedná se o výřez z překližky o síle 4mm. Ze zadní strany je přilepen spínací špendlík. Maluje se akrylovými barvami a konturami. Přivezeme mix druhů, aby si každý našel něco pro sebe.
Originální a praktický dárek pro vaše děti nebo blízké členy rodiny a přátelé.


Malování na magnetické bločky s tužkou

drevo
Školy Školky Věk
3+
Cena: magnetek, různé tvary, blok, tužka 90,-

Při hodině si děti budou moci vybrat z mnoha tvarů (přehled najdete zde) - není tedy nutné konkrétní tvary objednávat dopředu a budete mít tak s objednávkou daleko méně práce.

Maluje se na dřevěnou překližku o síle cca 3mm, která je doplněna bločkem a tužkou. Zespod překližky (namalovaného obrázku) je podlepený magnet. Tužka i bloček jsou rovněž opatřeny magnetem. Je to praktický dárek do kuchyně nebo na kovové předměty. Přivezeme mix druhů bločků, aby si každý našel něco pro sebe.


Dřevěný přívěsek – jen pro ZŠ

privesek
Školy Školky Věk
6+
Cena: přívěsek, různé tvary 60,-

Při hodině si děti budou moci vybrat z mnoha tvarů (přehled najdete zde) - není tedy nutné konkrétní tvary objednávat dopředu a budete mít tak s objednávkou daleko méně práce.

Velikost dřevěných výseků je cca 5cm a jsou dodávané včetně šňůrky a kovového kroužku. Na dřevo budou děti malovat akrylovými barvami, které jsou speciálně pro tuto akci doplňené o oblíbené perleťové odstíny. Detaily se pak dokreslí akrylovou konturou. Dřevěný přívěsek se může stát veselým kamarádem pro každé dítě, nebo milým dárkem pro někoho blízkého.


Malování na dřevo s magnetem

magnet
Školy Školky Věk
3+
Cena: magnetek, různé tvary 70,-

Při hodině si děti budou moci vybrat z mnoha tvarů (přehled najdete zde) - není tedy nutné konkrétní tvary objednávat dopředu a budete mít tak s objednávkou daleko méně práce.

Dřevo je na spodní straně opatřeno magnetem. Na dřevěné výseky se malujje akrylovými barvami a konturami Z magnetu budou mít radost nejenom děti - najde totiž praktické využití v každé domáctnosti a potěší tak i ostatní členy rodiny.


Malování na bavlněné materiály

bavlna
Školy Školky Věk
3+
Cena: baťoh 130,-
povlak na polštářek (cca 40x40cm) 130,-
penál se zipem (cca 21x12cm) 90,-
taška (cca 33x41cm) 110,-
chňapka (cca 16x30cm)
[do vyprodání zásob]
110,-

Upozornění - při objednávání bavlněných materiálů je třeba objednávat minimálně jeden měsíc předem.

Chňapek máme omezené zásoby. Prosím ujistěte se zda jsou ještě na skladě, než budete organizovat výtvarnou akci.


Bavlněný baťoh na záda má rozměry 33 cm x 38 cm (rozměry se mohou trochu lišit). Má klasicky dvě stahovací bavlněné šňůrky, které pokračují do spodních rohů a tvoří tak “uši” baťohu.
Používáme profesionální barvy na bavlnu. Barvy je třeba zafixovat. Postup fixace ve formě PDF může být praktické dětem vytisknout a přibalit domů s hotovým výrobkem.

I nadále pokračujeme v malování na další bavlněné materiály - tašky, chňapky, zástěry atd.


Nástěnné hodiny ze dřeva (včetně hodinového strojku)

Pozastaveno!

hodiny
Školy Školky Věk
3+
Cena: hodiny, různé tvary 160,-

Prosíme, abyste si konkrétní tvary (přehled najdete zde) vybrali dopředu a zapsali je do objednávky. Děkujeme!

Zvlášť oblíbené v MŠ - i velmi malé děti dokáží - i díky dostatečně velkým rozměrům dřevěného výseku namalovat překrásné hodiny.

V průběhu akce se bude malovat na dřevěný ciferník akrylovými barvami (rozměry se liší podle zvoleného tvaru, například "kůň" je vysoký cca 26cm). Ciferník má vyznačené body pro dokreslení čísel, aby hodiny ukazovaly opravdu správný čas.

V ceně je zahrnut i hodinový strojek (včetně hodinové, minutové a vteřinové ručičky), který je dodáván zvlášť, aby bylo možné hodiny nejprve namalovat. Poté, co hodiny zaschnou, tatínek nebo maminka doma domontují strojek podle návodu, který bude rovněž součástí balení. Upozorňujeme, že baterie typu AA (standardní tužková) není součástí balení.


Hedvábná vitráž

Pozastaveno!

vitraz
Školy Školky Věk
3+
Cena: hevábná vitráž 110,-

Techniku malování na hedvábí, kterou dětem při akci představíme, zvládnou i velmi malé děti - zaleží při ní jen na fantazii tvůrce.

Vitráž je tvořená kovovým kolečkem o průměru cca 15cm, které je potažené jemným hedvábím.

Při této akci si děti budou moci vyzkoušet efekt soli při malování na hedvábí. Vitráž se nejprve postříká vodou z rozprašovače, děti na plochu nanesou barvy a pak hedvání posypou hrubou solí. Po zaschnutí se sůl smete a děti mohou pomocí gutty (barevná kontura na hedvábí) dokreslit obrázek.

Vitráž je možné zavěsit do okna, nebo jako obrázek na zeď.


Hedvábný šál

Pozastaveno!

hedvabi
Školy Školky Věk
3+
Cena: hevábný šál 180,-

Techniku malování na hedvábí, kterou dětem při akci představíme, zvládnou i velmi malé děti - zaleží při ní jen na fantazii tvůrce.

Šál, na který se bude malovat má rozměry 130x35 cm. Šál nejprve namočíme, stočíme, složíme, zavážeme na uzel a pak už jen kombinujeme barvy. Poté, co vše důkladně zaschne je třeba šál zažehlit po dobu dvou minut. Výsledkem je módní doplňek, který dětem, ale i maminkám nebo jiným příbuzným udělá opravdovou radost. Díky specielní technice barvení velkmi jemný a lesklý!

Postup fixace najdete v pravém sloupci ke stažení ve formě PDF. Je praktické jej dětem vytisknout a přibalit domů s hotovým výrobkem.


Porcelánový hrneček

hrnky
Školy Školky Věk
3+
Cena: hrnky 80,-

Při objednávání hrnků je potřeba objednávat minimálně jeden měsíc předem.


Hrnečků není nikdy dost a každý má nějaký ten svůj oblíbený. Ať už bude chtít dítě vlastnoručně malovaný hrneček někomu darovat, nebo si ho nechá, určitě přinese hodně radosti.

Tuto akci krásně zvládají děti už od 3 let.

Na porcelánové hrnečky se bude malovat profesionálními barvami Porcelain 150, které jsou netoxické a je možné je mezi sebou mísit.

Jedná se o vypalovací barvy, je tedy třeba je po zaschnutí vypálit v běžné troubě (pozor - ne v mikrovlné!) Postup najdete v pravém sloupci ke stažení ve formě PDF. Je praktické jej dětem vytisknout a přibalit domů s hotovým výrobkem. Po vypálení je možné hrnky mýt v myčce.


Placka (button) se zrcátkem

placky-zrcatka
Školy Školky Věk
3+
Cena: placka se zrcátkem 70,-

Kovová placka o průměru 55mm je opatřená ze spodní strany zrcátkem.

Při této akci děti malují na papír obrázky kvalitními pastelkami a zvýrazňovacími fixy, které s sebou přivezeme. Po namalování se obrázky zalaminují speciálním přístrojem, takže si děti z hodiny odnesou již hotové zrcátko.

Tuto akci zvládnou děti již od 3 let.

Ve škole je velice žádáná i na 2. stupni. Může malovat celá třída najednou, nebo je možné udělat výběr ze tříd – skupinky po minimálně dvaceti dětech. Ze zkušenosti můžeme říci, že si děti chtějí namalovat a vyrobit více placek v jedné vyučovací hodině, což je možné. Je proto dobré zjistit, kolik placek by děti chtěly malovat. Samozřejmě ale vždy vezmeme něco navíc.


Placka (button) se špendlíkem

placky-spendlik
Školy Školky Věk
3+
Cena: placka se špendlíkem 60,-

Kovová placka o průměru 55mm je opatřená brožovým můstkem (špendlíkem).

Při této akci děti malují na papír obrázky kvalitními pastelkami a zvýrazňovacími fixy, které s sebou přivezeme. Po namalování se obrázky zalaminují speciálním přístrojem, takže si děti z hodiny odnesou již hotový připínáček.

Tuto akci zvládnou děti již od 3 let.

Ve škole je velice žádáná i na 2. stupni. Může malovat celá třída najednou, nebo je možné udělat výběr ze tříd – skupinky po minimálně dvaceti dětech. Ze zkušenosti můžeme říci, že si děti chtějí namalovat a vyrobit více placek v jedné vyučovací hodině, což je možné. Je proto dobré zjistit, kolik placek by děti chtěly malovat. Samozřejmě ale vždy vezmeme něco navíc.